Maksimir Rapid 2023 – Promocija šaha u zajednici

MAKSIMIR RAPID 2023. – PROMOCIJA ŠAHA U ZAJEDNICI

Šahovski klub Maksimir u suradnji sa ŠRD Kozjak održao je dana 25. studenog 2023. godine šahovski turnir „Maksimir rapid 2023. – promocija šaha u zajednici“ u 10:00 sati.. Organizatori su ovim turnirom željeli promovirati šah u lokalnoj zajednici, za sve uzraste ljubitelja ove igre.Turnir se održao u prekrasnim prostorijama ŠRD Kozjak, u Bijeničkoj  97, a svu potrebnu opremu za igru osigurao je ŠK Maksimir. Sudjelovalo je 59  natjecatelja iz 23 različitih klubova, a među njima su bile i 2 šahistice. Glavni sudac turnira bio je Mate Ivančić IA. Igralo se ukupno 9 kola po švicarskom sistemu, a tempo igre bio je 8 minuta + 4 sekunde po igraču. Nakon odigranih zanimljivih 9 kola pobjedu je odnio MK Darko Abramović 2157 (ŠK Gaj Maće) s osvojenih 7,5 bodova,   drugo mjesto  osvojio je  FM Bogdan Božinović  2214  (ŠK Silent) dok je sa 6,5 bodova treće mjesto osvojio je MK Domagoj Glažar 2064 ( ŠK Stjepan Bosak – URIHO ) . Plakete : Najbolje plasirani S65 je Mate Škegro,  najbolja  šahistica je  Ana Vuljanić (ŠK Silent),  najmlađi igrač  Fran Gelo  (ŠK Maksimir ) i najbolji igrač branitelja MK Mladen Kaužljar ( Šk Hrvatski branitelj 91 -96 ). Najbolje plasirani predstavnik ŠK Maksimir bio je Zdenko Nesek koji je u sedmom kolu došao do prve ploče sa 5 / 6 bodova. no onda su došli i najjači igrači pa je osvojio pola boda u zadnja 3 kola.

Organizatori su posebno ponosni na činjenicu da se na turnir bio popunjen u 7 dana od objave dok je prisustvovalo  59/60 igača (jedan nije došao ). Po pozitivnim reakcijama natjecatelja, kao i publike koja je pratila zanimljive šahovske mečeve, za očekivati je da ovaj turnir postane tradicionalno mjesto igre pošto je dvorana prekrasna , komotno stanu 30 stolova za 60 igrača te veliko sudačko mjesto koje je u potpunosti opremljeno visokom audio-video tehnikom.

Od 16 do 18 sati održao se i revijalni turnir za građanstvo svih dobi i spola.  Igralo se po istom tempu 5 kola . Turnir je završen tako da su sva tri prva igrača imali po 4 boda. Tada se primjenjuju dodatni kriteriji po kojim je

Slike sa Rapid turnira

Revijalni turnir za građanstvo

Od 16 do 18 sati održao se i revijalni turnir za građanstvo svih dobi i spola.  Igralo se po istom tempu 5 kola . Turnir je završen tako da su sva tri prva igrača imali po 4 boda.  Sudjelovali su igraći od 9 do 65 godina uz Zlatka Zaplatića   (ŠK Maksimir ) koji je igrao van konkurencije.   Bile su i dvije igračice koje su ostavile odličan dojam i jedna zgodna baka u pratnji svog unuka Brune.